Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vir Clan - Loti I Dashurisë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Xhuli D [ Engjelli ] :

Qe edhe nji storie e tregume n'kong
Tuj Shpjegu do n'djenja qe dikur un i kom pas
Athu pse me zemer fundi saher ish i rond
Tan kohen qat pun e menon
apet se kupton
Merzi tej mase qe nuk muj me perballu
Edhe tripin ... Jo jo se kom harru
Shkoj e vi , dal e hi prap sum zen vendi-ven
Lotin ska kush ma ndalon kur um bjen n'mend cdo send
Cdo knaqsi qe perjetoj tash krejt i ke harru
Merzijat qe i kem pas bashk tash mi ke lon mu
M'kujtohen rrugt ka kem hec veq un e ti
Fillimi ke i leht, po mandej rash n'dashuri
E di qe nuk beson,po osht e vertet
Ktu nuk mund t'rri i qet , po per ty shum e let
A je e lumtur tash qe deshirat tu plotsun
Loti dashuris zemren mu me ma ndalu

Ref :
Jo nuk e besoj,nuk mund ta kuptoj
Pse ti zemer me bere gjith ket loj
Un e di ti cka don,prej meje cka kerkon
Se loti dashuris te un nuk ndalon
Un e di qe um don,pse nuk e pranon
Zemra po ndalon e ti me mu bon loj
Baby t'lutem mos harro,te dua pergjithmon
Zemra mua lotin ska kush ma ndalon

Dray-Z :

Merre veten zemer dhe shijoje jeten
Nuk jom tut rrejt e kupton te verteten
Jom aj qe jom , te dua dhe me don
Dhe per pak koh te ti gjithcka ndryshon
Tripin tond e normal osht i paharrushem
Shum mendime en to , i parealizushem
Kur e mendon,ty t'duket si nje loj
Kur tbjen n'mend mem thon , ty ta len nje pasoj
E kupton dhe ti se une nuk jom vet
E di qe pas nji kohe , ti pergjijjen tem e pret
E tash ka ndryshu,ti pom don mu
Lotin dashuris ska kush me ta ndalu
Nuk ka mo kthim,nuk je mo e njejt
At sen cysh prej n'fillim une e vrejta
E di osht keq,se edhe un e perjetova
Nuk du mo perseritje,se njiher un gabova

Ref :
Jo nuk e besoj,nuk mund ta kuptoj
Pse ti zemer me bere gjith ket loj
Un e di ti cka don,prej meje cka kerkon
Se loti dashuris te un nuk ndalon
Un e di qe um don,pse nuk e pranon
Zemra po ndalon e ti me mu bon loj
Baby t'lutem mos harro,te dua pergjithmon
Zemra mua lotin ska kush ma ndalon
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)