Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valon Shehu - Sa Kushton Nje Yll?

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Jam lodhur por nuk harroj
Se ty duhet te takoj
Po vij
Duke vrapuar

I pasur e di nuk jam
Një ëndërr një yll ta fal
Dhe kjo
Nuk me kushton

Në blu kam fluturuar
Me sy blu kam dashuruar

Je vetem ti gjysma ç'ka kërkoj që para të shkoj
Kërkoj
Përqafoj
Jo i vetem unë s'mund të shkoj askund
Ti fol, ç'më shtrëngon, duhet të mësosh që të fluturosh
Në qiellin pa fund
Një yll ma dhuron
Një yll sa kushton

Të dukem si një fëmij'
Pa ëndrra nuk mund të rrij
Dhe kjo
Shpesh më ndihmon

Lart yjet i numëron
Një yll sa po të mungon
Atë
E mora për ty

Në blu kam fluturuar
Me sy blu kam dashuruar

Je vetem ti gjysma ç'ka kërkoj që para të shkoj
Kërkoj
Përqafoj
Jo i vetem unë s'mund të shkoj askund
Ti fol, ç'më shtrëngon, duhet të mësosh që të fluturosh
Në qiellin pa fund
Një yll ma dhuron
Një yll sa kushton

Je vetem ti gjysma ç'ka kërkoj që para të shkoj
Kërkoj
Përqafoj
Jo i vetem unë s'mund të shkoj askund
Ti fol, ç'më shtrëngon, duhet të mësosh që të fluturosh
Në qiellin pa fund
Një yll ma dhuron
Një yll sa kushton
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)