Më mbaj mend (për 1 muaj)

Osman Imeraj - Te Dua

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nuk jemi si dikur
Të qeshur të lumtur
Unë edhe ti
Tash jemi të ndar
Por unë sikur më par
Të dua ty

Sot në rastësi
Në rrugë takohemi
E ti nuk me flet
Dhe kjo më vret

Po nuk të fajsoj dot
Se nuk mbetëm as shokë
Tash kur shihemi
Nuk njihemi

Refreni:
Të dua të dua
Dhe pse një kohë e gjatë kaloj
Të dua të dua
Dhe zemra s’të harroj

Jo pa rëndësi
Unë isha për ty
Qe sot s’më sheh me sy
Dikur më kishe jetë
E tashë jo nuk më flet
Jo nuk më flet

Por dua ta rikthej
Dhe nje here nga unë
Dashurin e saj
Më mungon shumë

Gjithqka për ty do jem
Gjithqka për ty kam len
Jam k’tu
Për te t’then….

Refreni:
Të dua të dua
Dhe pse një kohë e gjatë kaloj
Të dua të dua
Dhe zemra s’të harroj
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)