Alberie Hadergjonaj - Me Iku Dashuria

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nuk dua zerin tend me ta degjoj
Nuk dua puthjen tende ta shijoj
Nuk dua fjales tende ti besoj
Se per mu me nuk ekziston
Tani me un per ty JO nuk kam mall
Mundohem dhe nuk gjej me asnje fjal
Me iku dashuria m'shkoj ne dajll
Asnje here vetes Time nuk ja fal

Si neper enderr e kujtoj emrin tend
Dhe plag e vjeter me kaloj me kaloj e nuk me dhemb
Ne zemren time asnje vend me nuk gjej dhe Nuk e gjej dhe veten sdua me ta genjej(2x)

E ndjeja ti nuk ishe tipi im
E ndjeja se do ishte nje zhgenjim
E dija gjdo fillim ka nje mbarim
Por gabova se te desha shpirti im

Si neper enderr e kujtoj emrin tend
Dhe plag e vjeter me kaloj me kaloj e nuk me dhemb
Ne zemren time asnje vend me nuk gjej dhe Nuk e gjej dhe veten sdua me ta genjej(2x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)