Më mbaj mend (për 1 muaj)

Leonora Jakupi - Zog I Dashuruar

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
(2x)
eja eja rri pran meje
djalo more djale
djalo more djale
buzet me jan thare
se te do kjo zemra ime
mos ke merak
mos ke merak
gjoksi rrah tak e tak
ooo
se pa ty nuk jam rehat

(2x)
eja shpirt oo
eja nate per nate
se per ty zemra digjet flake
eja shpirt oo
zog i dashuruar
ta prek ballin me doren e pranuar

(2x)
eja eja rri prane meje
djalo more djale
djalo more djale
syrin te ta fale
se te do kjo zemra ime
mos ke merak
mos ke merak
gjoksi rrah tak e tak
ooo
se pa ty nuk jam rehat

(2x)
eja shpirt oo
eja nate per nate
se per ty zemra digjet flake
eja shpirt oo
zog i dashuruar
ta prek ballin me doren e pranuar
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)