Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lumturie Tahiri (Lumja) - Keshtu Bejme Darsem Ne Veleshte

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Po bjen deti hiç pa ndal
E mirë nusja na ka dal
Dridhe teli i çiftelisë
Për adet pushka po kris
2x

Hajde nuse, o moj lul pranvere
Po t'pret nana ty përpara dere

Me shum gajde, me shum valle
Sonte krejt dojnë me kalle
Ke marrë nuse, qysh kem desht
Kshtu bëjmë dasëm në Veleshtë
2x

Plotë lokali me dasmorë
Kush e sjell mindilin n'dorë
Restorantin ekskluzivë
Bëhet dasma ma e mirë
2x

Bjen tupani, o po dridhet vendi
Me vallzue nuse si erdh rendi

Me shum gajde, me shum valle
Sonte krejt dojnë me kalle
Ke marrë nuse, qysh kem desht
Kshtu bëjmë dasëm në Veleshtë
2x
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)