Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhavit Avdyli - Ani Moj Kosove (pse Jem Tost E Gege)

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Hajdeeeeeeeee hop hop

pse jem tosk e pse jem geg
jem ni lis o me dy deg -2x-

nuk ka fe as ska parti
qe perqan ket shqiptari-2x-

prap po knojm sa ma par
himni yt gjithmon krenar -2x-

nuk ka fe as ska parti
qe perqan ket shqiptari-2x-

me trimni e menquri
dal nga dal do tbahem hi-2x-

o nuk ka fe as ska parti
qe perqan ket shqiptari-2x-

ani moj kosoveee
o moj bukuroshe oo rreth em rreth
hajde qosh em qoshe
ani rreth em rrethe o moj qosh em qoshe

ani ti martire e ka lu prej hanit
ani ktu gjithmon e o ka lujt shqiptari
ani ktu gjithmon e o ka lujt shqiptari

ani ka le djali o me qitelije
o moj pi knon trimat o mor ni nga nije
ani po knon trimat o mor ni nga nije

ani te kam dasht e moj kosov me zemer
o jo skem duru o o te therrim ne zemer
ani skem duru e o te therrim ne zemer
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)