Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anonimos - Ndryshe

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
1.ANONIMOS
ANONIMOS PO TROKET // DIL QILE DEREN
KURR MOS U TUT // SE TA NDRRON ATMOSFEREN
KREJT PI NI TU THAN // Hë KUSH JON QITA
NA JENA QITA // ALBASTARS JENA NA
A THU PSE KA PO SHKOJ // DIQKA PO DYSHOJ
A THU A PO HARROJ // A S’JOM SI KREJT NISOJ
A BESON SE VEQ ME EMER // ME QDO NJANIN DALLOJ
A THU T’FURRI ME KANOP // SE PER TJERT DI QKA BOJ
JO SE LSHOJ KIT QIM NANE // PA E BO UN TEMEN...
PO PRES DERI SAT VIN // S'PO FOLI TASH ME EMEN...
KREJT I DU NISOJ // KURGJO S'DU ME DALLU...
JOM I MIR JOM I KEQ // QE KU JOM PER MU DREJTU
BADIHAVA JON ATA // UNE E DI KUSH JENA NA...
BADIHAVA JON ATO // KUR APET JENA NA...
BADIHAVA JON ANEJ // BADIHVA JON KNEJ...
NA JENA PIKA PAR // E TJERT S'PO TI VREJ...

REF...ANONIMOS
UNE JOM PER ME NIMU S'KOM NEVOJ PER ME FITU
KOM FITU UN DERI TASH PO TASH KREJT I LASH
JU NGREHI SIKUR HASH // JU NGREHI SIKUR HASH (PICH)
JU NGREHI SIKUR HASH // JU NGREHI SIKUR HASH (PICH)

1.ANONIMOS
KUR UM VYN E BOJ // KUR SUM VYN SE BOJ
KOM TEKNIK N'QDO LIRIK // KON DU NALT E QOJ
E KOM PESHEN SHUM T'MADHE // KON DU TA RRXOJ
E KOM TRUNIN E PERZIM // PER QKA DO UN RREZIKOJ
KOM FORC PA USHTRI // SIKUR NATO BONBARDOJ
PER MU SKA AS RADAR // QDO SEN TA GARANTOJ
KREJT ESTRADA ME NI VEN // UNE VET KOM NDRRU VEN
SE NI QEN KUR HAN NI VEN // UNE S'RRI ME QAT QEN
JOM I DASHTUN E DU VETEN // E ADHUROJ ALLAHUN
FOLI SHUM DREJT // QATA KREJT UM PERKRAHUN
SHUM KRITIKA KAN BUDALLT // TE NJONI QE S'JAV RRAS
A PO FOLNI QKA PO NINI // SE INATI JU KA PLAS
30 MIJ VETA // ME ZEMER MU KAN HAS
PO MENOJN ME T'PAREN KLAS // KREJT PERPARA MI PAS
ANONIMOS PER KREJT SHKRUN // VEQ NAPER FLETA
MENOJ PER KREJT QDO HER // QATA SHKOJN SI BUKT E NXETA
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)