Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fulzan-G - Shokut

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
REFRENI:

HEY O SHOKU JEM SHOKU ZEMRES TEMM
FALJE PO TKERKOJ SE SHUM O KA MDHEM
E DI SE BONA MEN KAQ SHPEJT QE NDRYSHOJ
PO TI JETO JETEN E TMIRAT SHIJOJ

`REPTURA 1

RRUGES PER NE SHKOLL ME NI QANT PER DORE
TE MBUSHUR ME LIBRAEDHE ME FLETOREEEEEE
TU SHKU NSHKOLL FILLOREUN ME SHOKUN TEM
TU BO LLAF PER MESIME KJO U KON JETA JEM

PA MUNGU AS NI DIT GJITHMON NRRESHT I PARI
I NJOHUR ME NI NOFK SI DJAL VULLNETARiiiii
I GATSHEM PER MESIMEI GATSHEM PER NE SHKOLL
JO S'DITA PER MU LODH KY O SEN QE KA NDODH

MU ME SHOKUN TEM QE SA'HER ME TO KESH
SABAHI NA ZIKEEE TU MSUU NEVEEE SHPEESH
KEJT SHKOJSHIN MIRE QDO SEN KISHTE VLER`ey
SIDOMOS SHKOLLAAA EHH PUSHIMMI NEE VEER

TU LUJT N'MAHALL FUTBOLL E BASKETTT
I MLEDHUN ME SHOQNI TU SHIJU REALITETTT
UN KADAL HINA NPUBURTET E MA I FORT U NISHAAA
SE PESQET QE I KISHA MU SHENDRRUN NE NISHAAAA

`REPTURA 2

E RRITA MENEN SHPEJT SHOKUN LASH MAS DORE
KREJT KLASEN TEMEDHEE SHKOLLEN FILLOREEE
ARMIK PER FLETORE MHUPI KREJTT VULLNETTI
MERDH DIQKA E FORT DIQKA SIKUR LLOJJ REPII

DIQKA QE M'NDRYSHOJE DIQKA QE M'PUSHTOJ
TASHN'DRRUNEN KEJT SENET E SOSHT MO NISOJ
SE BARI TU SMOOKITE FREESTYLE TU REPIT
FLORENTI U TRETDUL NI FULZAN HIQ PA PRIT

CDO NAT TU SHETIT ME KERRE E HAVERAAA
FEMNA NTANA ANTTE PLOT SHOK GANGSTERA
APET QAJ NJEJTI APET QATO MENN
JA NISA LSHOVA DEMO PO NGOHET ZONIII JEM

INXHIZOJ DY-TRI KANG PRITEN MIR A PE SHEH
PO ME ZEMER T'THYME SHOKU JEM MO SPOM NJE`hey
SHOK MPATE DERI DJE A PO NIN O SHOKU JETESS
TASH UNE JOM TJETER SMUJ ME DAL PREJ VETVETES
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)