Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatlum Zeka - Ika

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
U nisa ne nje rrug pa kthim, dhe ika nga ti
Shkova ne nje ane te botes ku s’ka perendim
Shkova atje larg, per te harruar ty
...Zemren e kam pasur plot, por ti ma ndave ne dy

Ref:
Ika nga te gjitha se s’mund ta duroja dhimbjen me
Ika per ti harruar puthjet qe me benin te ndjehem nje
Ika per ta zbrasur veten nga te gjitha qe me kujtojn ne ty
Un tani ika dhe prej meje mos prit kthim

Ti ke qen e para, qe zemren ta kam fal
Dhe ke qen e para qe zemren ma ke vrar
Shum me ke lendu dhe nuk ke pas meshir
Zemra ime per ty, tani nuk ndjehet e lir

Ref:
Ika nga te gjitha se s’mund ta duroja dhimbjen me
Ika per ti harruar puthjet qe me benin te ndjehem nje
Ika per ta zbrasur veten nga te gjitha qe me kujtojn ne ty
Un tani ika dhe prej meje mos prit kthim

Me roberove, me dogje me vrave ne shpirt
Me harrove, me bere te qaj per ty
Me shkaterrove, me lendove dhe pa deshir
Kohen ma morre dhe ike pa lamtumir

Ref:
Ika nga te gjitha se s’mund ta duroja dhimbjen me
Ika per ti harruar puthjet qe me benin te ndjehem nje
Ika per ta zbrasur veten nga te gjitha qe me kujtojn ne ty
Un tani ika dhe prej meje mos prit kthim.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)