Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mendi - Si Dikur

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Mendi:
e veshtir me mendu qe ti ma sje n'mesin ton.
nuk pajtona se besoj dhe kur tjert me thojn.
ai nuk eshte ma po pushon namshim.
tonat perjetimet ma po me doken si tregim. m'doket kaniher qe bashk nuk kemi nejt.
jon kan veq endrra, ja veten e kum rrejt. zanin kur ta ni n'kang gjithmon e m'terqethet trupi zemra m'kan kur m'bjen men e shoku m'hupi. ti je atje, kur shpirti ska gajle une hala ne ket jet se ska dalje zoti t'ka marr se ke pas shume shpirt paster kerkujt si ke than fjal t'keqe kurr nuk ke pas hater..

Nexhati:
2x: skam besu se eshte kaq veshtir, tash je tret me nje bote me te mire a thu do t'sho perseri, si dikur te rri me ty.. ooo

Mendi:
E maj n'men fillimin. e maj n'men kur jem njoftu. tjert kurr ske lan me .. than me dominu ske pas qef me fol mas shpine edhe pse shpesh je kon prob skum pas qef qe kurr talentin tan me keqperdor. e di kur pate shku n'koncert e ti e anulove. nese s'ishum na me ty pram e nuk shkove. e maj men kur t'ngucshin femnat kur na aty dilshum bashk. kurr ske ba fjal t'kqija sju ke dhan rast. kujtohen tona shku jem tona nejet bashk kur kemi ik shpesh i kqyri klipet respekt tu pas per shoqeni interesi e parja te ti nuk kan pas ven shume je kan shpirt i pasur gjithmon t'kemi n'mend..

Nexhati:
2x: skam besu se eshte kaq veshtir, tash je tret me nje bote me te mire a thu do t'sho perseri, si dikur te rri me ty.. oooo

Mendi:
Lajmin kur e morra n'telefon spo besojke thojsha dikush po trillon zemra s'ma pranojke djali ri ma i miri n'moshen ma t're kur une morra vesh ty t'kishin shti n'dhe. shkova kryshnosh me shoqni .. mu doke qe je n'tjetren dhom e na jena tu t'prit si dikur kur ishe ktu. nana jote veq per ty folke me dhimbje thell ne shpirt humbjen tende e mohojke. shkove n'vendlindje si me thirr toka jote tragjikisht n'aksident shok e perjetsove djal hastretit djal per mall 19 vjeqar dhimbje pa shoqni gjithmon t'kujtojm me mall..

Nexhati:
2x: skam besu se eshte kaq veshtir, tash je tret me nje bote me te mire a thu do t'sho perseri, si dikur te rri me ty.. oooo
nanana nana nani nana nana nana nana
nanana nana nani naniii nana nana nananananana
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)