Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rosela Gjylbegu - Per Mu Paska Kene Kismet

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Jar per mue paska kenun kismet
me kene ti e tjerakuj.
Mbasi te du' te due
ban merhamet
jar edhe ti me duej.

Jar kah t'i shoh syte
s'mund t'i ndaj.
E prej gojet nuk te l'shoj.
Fort po m'mbushen syte me vaj
Jar moj si s'mbaroj?

Jar te vegova e m'ra t'lig-e
humba krejt-e shkova dam
e pashe mire-e se s'mund t'dal açik
Jar ty moj e zoje e ran'.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)