Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anonimos - Nese Shimi Prap

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
1.anonimos
sa pranvera tash po qelin po me mu si perjeton
rrugen qe ta sjelli jeta e di kush t'mungon
um fitove kur um pate penges kurr s'tu bona
kujtimet qe na meten te dyt me lot pi lajna
kurr nuk ja fali ket zemer tjeter kujt
kurr s'kome gjujt po sikur guri ko me rujt
a ka me ndrru diqka a me prit edhe sa mot?
nuk po qelen kta sy po lypi palloma per kta lot
po don me ma ni zanin qe nima edhe sot
mos ta nin je prezent kapu lutu te ni zot
po t'foli me zemer se per ty zemer dha
dashni ma t'madhe un per ty e maj hala
nese osht nevoja per ty prej bote dal
lotin ton mos e prek se ki lot si kristal
Neper ondrra jem taku doren tem e ke kerku
dita osht e njejt sikur nata shkon tu menu

2.anonimos
as 1 pik gjum idejea po gjaj sa krejt lumi
e fjalt jon ka dalin ma t'rana se plumi
1 zog fluturon afer teje kalon
nalet e pushon perpara ta kujton
me zemer ta kallxon rrugen qe ti pe gabon
doren kush ta zgati ti shpejt po harron
nese un me ty jetoj e di ti kerkon falje
dit per dit ki me permen pse per ty kisha dalje
per qafe ki mem kap ki mem shtrengu mas shumti
qdo gabim qe tu sjell ty ka me ta pi loti
se un kurr nuk ta permeni qka n'dodhi gjat jetes
nuk menoj per t'kalumen kur ty tkom pran vetes
menoj qysh me t'pas e me t'pas deri sa des
edhe nese une shkoj apet per ty ves
per ty kom fjal e frym deri sa t'shkatrrona mir
per ty krejt i dha e nuk t'thom kurr lamtumir

ref...
nese une vdes e di ti nuk jeton
se mungesen tem kerkush sun ta zavenson
ti e din sa shum une jom tu t'kerku
dita po m'shkon njejt sikur nata tu menu...
ref...
nese shimi prap e di kena mungu
vetem ty te du pa ty smuj me jetu
dua t'shimi prap se ti po me mungonnnnnnn
duaa t'jem me ty . d d d ti e kupton....
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)