Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mr Elvis - Adoleshente

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
[Hyrje]
Tek leviz me shoqerin ne rrug me sy un po shikoj
nje vajz adoleshente qe nje puthje me dhuron
esht e vogel e parritur dhe te keqen se mendon
mendon per nje te ardhme plot me ngjyra te jetoj
pa kuptuar qe kjo bot shum rreziqe te ofron
dhe endrrat priten sikur vjeshta gjethet posht rrezon
pa kuptuar qe kjo bot shum rreziqe te ofron
dhe endrrat priten adoleshenca iken fluturon.

[Refren]
Adoleshente,
per cka ti ben ne jet ti sje aspak koshiente
ndaj te falet,
kerkon liri si flutra majit qe nuk ndalet

Asnje ne bot nuk me ndalon
se per moshen me te bukur un kto vargje sot
e solla kete tem se si un dhe cdo njeri
ka qen njeher ne jet me vrrull si veri
nuk flitet per gabime se gabime kemi ber
sa na vjen per te qeshur sa her qe i kujtojm
esht e bukur ajo moshe per dike qe e kujton
esht e bukur ajo moshe kur live e perjeton
Jo me kot e marr si shembull,por dicka me ngacmon
esht nje vajz adoleshente qe ne rrug me ngacmon
me shpreh dashuri me thot se shum me do
esht e vogel e parritur dhe te keqen se mendon
mendon per nje te ardhme plot me ngjyra te jetoj
pa kuptuar qe kjo bot shum rreziqe i ofron
pa kuptuar qe kjo bot asgje te thjesht si ofron
pa kuptuar qe kjo bot esht e gjitha iluzion

[Refren]2x
Adoleshente,
per cka ti ben ne jet ti sje aspak koshiente
ndaj te falet,
kerkon liri si flutra majit qe nuk ndalet

Un nuk genjej nuk shtoj,pakesoj
cka kam ne mendje kesaj moshe ja kushtoj
e ku ka me mir se te jesh i lir
e te mos e vrasesh mendjen per ditet qe do vin
ja vlen ti kendosh kesaj moshe te brishte
per vitet me te bukura qe ne jet njeriu nis
per endrrat ne sirtar qe kerkojn vec realizim
ne kilometrat e ksaj jete mbushur plot me premis
dhe kjo vajz e re qe sot permenda un
mban me vete shum projekte qe presin rrugen vec per sulm
por ajo skupton ne mendime fluturon
esht e lir ne veprime se asnje nuk e gjykon
nuk mban pergjegjesi per cka ben e ku shkon
i falet kjo gje se vec mosha e ben
e ku ka me bukur sesa kjo mosh
cka sheh me sy kerkon ta provosh
por duhet te kesh dhe shum kujdos
mos prekesh gjithcka qe ti ke perreth
se varet kjo jet cka ty te ofron
endrrat te zhduken dhe jeta ndryshon
si faqja e bardh qe kthehet e zez
dhe e zeza qe kthehet sketerr
keshtu pra ne jet ti mund te gabosh
sdo mundesh dot me ate ta ndryshosh

[Refren]2x
Adoleshente,
per cka ti ben ne jet ti sje aspak koshiente
ndaj te falet,
kerkon liri si flutra majit qe nuk ndalet
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)