Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agron Ahmeti & Shqipe Krivenjeva - Djal Se Kupton Ç'eshte Dashuria

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dikur me thoje shume te dua.
Me fjal te embla me vrave mua.
Sa intregant ti u tregove.
Duke me puthur ti me mashtrove.
Dikur me thoje shume te dua.
Me fjal te embla me vrave mua.
Sa intregant ti u tregove.
Duke me puthur ti me mashtrove.

Djal se kupton ç'eshte dashuria.
Te vrafshin more t'mirat e mija.
Lutjet e tua skan me vlere.
Kerkon t'me puthesh prap dhe nje here.
Ti se kupton ç'eshte dashuria.
Me tradhtove sikur femija.
Lutjet e tua skan me vlere.
Kerkon t'me puthesh prap dhe nje here.

Ta fala zemren, dashurin,
ti ma shkatrove mua rinin.
E po ta dish nga doli boja,
per ne te dy more mbaroj loja.
Ta fala zemren, dashurin,
ti ma shkatrove mua rinin.
E po ta dish nga doli boja,
per ne te dy more mbaroj loja.

Djal se kupton ç'eshte dashuria.
Te vrafshin more t'mirat e mija.
Lotet e tua skan me vlere.
Kerkon t'me puthesh prap dhe nje here.
Ti se kupton ç'eshte dashuria.
Me tradhtove sikur femija.
Lotet e tua skan me vlere.
Kerkon t'me puthesh prap dhe nje here.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)