Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vjollca Buçaj - Lutje Ska

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
a mendove kur mlendove
se gjdo gja e kem nda bashk
nuk i kan njerzit dy zemra
nje me vra tjetren me dasht

tkam besu ty sikur vetes
e krejt jeten ta kam dhan
ma ke nda nje cop prej zemres
po un zotit ja kam lan

Ref.:
lutje, lutje nuk pranoj
lutje ma nuk ka
at besim qe nty e pata
kurr nuk kthehet ma
ah kjo zemer
sa shum u lendu
ah kjo zemer
sbeson pa u provu

ti e di un sa tkam dasht
me ty jeten e kam nis
edhe zemren gur me pas
ish coptu prej pabesis

po me tkeqen qe ma bane
nuk e kam ndermend tjetoj
at gabim un ta kam fal
por sdo ta harroj

Ref.:
lutje, lutje nuk pranoj
lutje ma nuk ka
at besim qe nty e pata
kurr nuk kthehet ma
ah kjo zemer
sa shum u lendu
ah kjo zemer
sbeson pa u provu

...

ah kjo zemer
se di pse su ndal
smbyllen plaget
me fjalen ma fal
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)