Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG - Malsi E Madhe

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Gold Ag
...
Jom prej ktij veni si shqiponja n'fole
Jetoj me 1 GJUH 1 FLAMUR 1 ATDHE
BES SHQIPTARTI mikpritje trimni
T'mbroj me gjak oj e shtrenjta MALSI
Jom prej KRAJE e quhna SHQIPTAR
Mirsevjen GRUD PLAV e TIVAR
HOTI po thrret GUCI e KELMEND
Ma mir se n'ket tok nuk ka tjeter vend
Qou HALIL HAKAJ po thrret ULQINI
Jom BACA KURTI e ISMAJL MARTINI
Thojn ÇUN MULA e besen se shkeli
Po thirr KASTRATI TUZI e SHKRELI
ku ja ke msy more ESAT PASHA
Nuk o ky ven per TURK e per SHKJA
Armiqt e mi ktu me hi nuk mujn
Se DED GJO' LULI mu emnin ma qujn
...

Ref; Malsori
...
Lum KOSOVA lum SHQIPNIJA t'fala u bon e gjith MALSIA
Dhe betohemi ne FLAMUR DED GJO LULI nuk vdes kurr
Bin daullet me tupana se keshtu na bashkon nana
Nalt FLAMURIN KUQ E ZI qofshim fal o NAN SHQIPNI
...

Gold Ag
...
Jom LIBURN MOLOS e DARDAN
DALMAT KAON ARBER e ARDIAN
Jom gjoks i ADEMIT e shpat KASTRIOTI
SHQIPTAR ME SHEKUJ KTU MFALI ZOTI
Ni nan e kena qe SHQIPNI i thojna
I madh e i vogel me gjak e mbrojna
S'trembet qerpiku prej kurfar armiku
Luften se nali se vi prej KOPLIKU
URA E LEMAJES pot thirr MALOK GJEKA
Jom trim malsie e z'di qa o deka
Po vjen ni za prej KOLASHINI
Po thirr CETINA ku osht ISË BOLETINI
SHQIPNI ETNIKE DON FLAMURI JON
Tlumt ajo dor moter MARIGON
Krejt SHQIPTARI po e lun ket valle
t'paqim gjithmon MOJ SHQIPNI E MADHE
...

Ref;3 Malsori
...
Lum KOSOVA lum SHQIPNIJA t'fala u bon e gjith MALSIA
Dhe betohemi ne FLAMUR DED GJO LULI nuk vdes kurr
Bin daullet me tupana se keshtu na bashkon nana
Nalt FLAMURIN KUQ E ZI qofshim fal o NAN SHQIPNI
...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)