Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rovena Stefa - Ndegjo Rovin

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Gold AG

Qe vjen aga per me llak
Vi i nxet e vi si flak
Me jarana ne autobana
Prej Prishtine e ka Tirana
Dine mir Goldi o` knena
Me Pro Band edhe Rovena
Hajde n`Durres e presim veren
Bashk e kallim atmosferen
Ku te na lyp neve na gjan
S`ka ma qef pasha qat nane

Ref:1 Rovena Stefa & Pro Bend

Rovena Steva:
Degjo Rovin degjo Rovin degjo Rovin ti
Pra Band:
Degjo Rovin degjo Rovin degjo Rovin ti
Bashk:
hajde shkojna pak ne Durres le le le te bajm qef deri n`gush masanej shkojna me ring le le le ndash Tiran ndash Prishtin hajde shkojna pak ne Durres lej lej lej te bajm qef deri n`gush ne qdo club e qdo qytet o sa mir u knaqum krejt

Gold AG

Belin po e dridh edhe pe then
Ku t`o Aga qaty vjen
Bahesh qull e dokesh kull
Ne kur te jena bahet full
Hajde ma knej my qikita
Je me mu dej tna qet drita
Ma nuk um ndrron me asnjonin
Lirisht shyme telefonin
Le te kallet shehri e katuni
Mun me shku kur ta na del gjumi...

Rovena Steva:
Degjo Rovin degjo Rovin degjo Rovin ti
Pra Band:
Degjo Rovin degjo Rovin degjo Rovin ti
Bashk:
hajde shkojna pak ne Durres le le le te bajm qef deri n`gush masanej shkojna me ring le le le ndash Tiran ndash Prishtin hajde shkojna pak ne Durres lej lej lej te bajm qef deri n`gush ne qdo club e qdo qytet o sa mir u knaqum krejt
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)