Më mbaj mend (për 1 muaj)

NRG Band - Rock Kosovar

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ka shum mnyra, e arsy met shpreh kompliment,
po t'qesh ftyra, ti je si gjithmon' ne element,
1000 ngjyra, ishe e ke me mbet per qefin tem,
sonte, mos thuaj jo te lutem,
sonte veq me ty dua te jem ...

Rrugen ne sonte do ta gjejm',
ne kokerr shpine te shtrir' ne bar',
kohen n'ato dit ne do da kthejm',
kur kendonim veq me 1 gitar' ...

Rrugen ne sonte do ta gjejm',
ne kokerr shpine te shtrir' ne bar',
kohen n'ato dit ne do da kthejm',
kur kendonim bashk Rock Kosovar' ...

Shkuan vitet, ti as sot nuk ke konkurenc',
ende flitet se ne kem te njejten frekuenc',
hena ngritet lart' ne qjell' si per qefin tem,
sonte, mos thuaj jo te lutem,
sonte afer prap dua te kem ...

Rrugen ne sonte do ta gjejm',
ne kokerr shpine te shtrir' ne bar',
kohen n'ato dit ne do da kthejm',
kur kendonim veq me 1 gitar' ...

Rrugen ne sonte do ta gjejm',
ne kokerr shpine te shtrir' ne bar',
kohen n'ato dit ne do da kthejm',
kur kendonim bashk Rock Kosovar' ...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)