Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mimoza Paraveli - Harroje Ti Dashurine Tone

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
E di skam te drejte
Ta thuri kte kenge
Se ti djal i dashur
Te fola mbrem rende
Dhe mbrem kur u ndame
Nuk than naten e mire
Por Tham Lamtumire

Te lutem ti falma
Gabimin e rende
Se sot zemra ime
Kendon tjeter kenge

Por vuan e jotja
Dhe dhimbjet s’durohen
Por prap nuk bashkohen
Ref Haroje, haroje
Ti dashurin tone
Haroi ti brengat
I lumtur jeto

Se ti e di mir tani
Se c’eshte dashuria
Nje mall dhe nje zjarr
Qe pran gjithkush e do

Ref ……
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)