Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kadan Duraj - Dikur

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Me ne fund me qove t'fala,
fjala fundit ishee para,
ishe ba pishman n'kete jete,
qe dikur mi fale krejt.

Qysh u dasht s'te paskam njoft,
per asgje hallall mos t'qoft,
pse nuk me the sy me sy,
qe mes nesh gjithqka u kry.

Sikur na ecim dashuri,
te kqijat nuk paskan kufi,
prej asaj qe nuk e pret,
del nje fjal, qe shum te vret.

Sikur na ecim dashuri,
te kqijat nuk paskan kufi,
prej asaj qe nuk e pret,
ooo del nje fjal, qe shum te vret, shum te vret.

Zemra ime eshte e madhe,
s'eshte per vajza lakmitare,
qe kimetin nuk ma din,
s'bejn asgje veq hajn e pin.

Qysh u dasht s'te paskam njoft,
per asgje hallall mos t'qoft,
pse nuk me the sy me sy,
qe mes nesh gjithqka u kry.

Sikur na ecim dashuri,
te kqijat nuk paskan kufi,
prej asaj qe nuk e pret,
del nje fjal, qe shum te vret.

Sikur na ecim dashuri,
te kqijat nuk paskan kufi,
o prej asaj qe nuk e pret,
del nje fjal, qe shum te vret, shum te vret.

Sikur na ecim dashuri,
te kqijat nuk paskan kufi,
prej asaj qe nuk e pret,
del nje fjal, qe shum te vret.

Sikur na ecim dashuri,
te kqijat nuk paskan kufi,
oo prej asaj qe nuk e pret,
del nje fjal, qe shum te vret, shum te vret.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)