Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rattle - Qielli Pa Yje

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Rap 1 Rattle..

Hajde e shtypem butonin e kohes a t'kthejm naj sen permas
E kqyrem a po kalojm ma mir jo si qitash
Qysh me kriju butonin qikjo ma e keqja osht
A t'bojm diqka t'dalem 1 ven t'kcejna e t'shkojna krejt posht
Maspari me tu perkul zot falem'nderit qe jetoj
S'muj hiq me besu po veten kur te preki e pranoj
E ktu qka osht ka ndodh qka po ndodh hala se di
Kerkush t'miren nuk ta don menxi s'pret ty n'dhe me t'shti
Me qita qka e kom krenohna mburrna e gjith ko mu mburr
Ti thu pse kur e pata deken ngat ajo nuk m'murr
A e bon men qe nalt ka zot po de jom ka t'kshilloj
Une jom zoni i miresis thuj me gabu mo s'gaboj
Edhe rabin kur te dhez a t'doket qe po t'hjeket stresi
E kur t'qohesh n'mengjes apet njejt t'paraqitet vesi
Sen ma shum hiq mo s'po t'thom veq ruje familjen ruje
Beso n'zot se aj t'nimon qa ki t'keqe kape e gjuje (Dost)

Reffren :: 2x Mul aka MG

Nuk muj me lan besomNese e lo e di bohet llom
Edhe n'te lofsha kuptomDej sot se kom bo per kerkon
E kom qitkom pas arsyjeKom pas jasht qka me qit
Si qielli naten pa yjeQashtut rapi ka me met ni dit

Rap 2 Mul aka MG

Sa ron zoni m'tingllonSa keq nihna kur menja mshkon
Me veten shpesh foliSikur diqka fort m'kundershton
Sikur me kon pa pik forceMperplas nkujtimet ma tkqia
Nkohen kur mlan kejt vetAto jon kon dit ma tfshtira
Po hala jom gjall un sotNihna ma i fort se kurr
E kom rrethin familjen shoqninkejt kta qe mbojn mu mburr
Edhe nese neser mlojnLotin nsy sun ma sheh
U provova me tonatI iki tkeqes thom mos em ngreh
Nkundershtim me kta ndodhSe Qdo i ri me jet sot u lodh
Drog raki prostuticionPa punsi kurgjo skem ndor
Qata hala rri e dheziNjo mas njo i tymoj
Edhe nvdeksha kallxomA mos dikujt po i mungoj?
I mledhi koht ma tmira tjetesSi album fotografik
Me kto kujtime c'mallemAmo eshte veq moment magjik
Edhe kjo kalon shpejtVjen koha e na gjen njejt
Do Gabime nashta falenPo shum tjera i pagujm shtrejt
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)