Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albana Mesuli - Digju, Digju Zemra Ime

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Qenka vyshkur karajfili plot me er dhe bylbylat nuk kendojn ma si at'her zemren time se freskon as kjo pranver as kjo pranver.

REF:
Digju kallu zemra ime ajo shkoj e me ka mbetur vec kujtime,digju digju digju kallu zemra ime ajo shkoj e me ka mbetur vec kujtime.

Gjith takimet po i pres un me trishtim ndoshta vdekja po e pret tash shpirtin tim kush pran teje zevendeson tash vendin tim tash vendin tim.

REF:
Digju kallu zemra ime ajo shkoj e me ka mbetur vec kujtime digju digju digju kallu zemra ime ajo shkoj e me ka mbetur vec kujtime.

Un me ty u takove se me ty u dashurova,
un me ty u takova se me ty u dashurova.
Afrova pran meje fije na fije afro pran meje un ty te du cka bon ti pa mu ty te du cka bon ti pa mu eja mori vajz te un.
Allahu na ndimoj ne te dyve na bashkoj,
allahu na ndihmoj bashkoj ne te dyve na bashkoj,
afrohu pran meje fije na fije afrohu pran meje un ty te du cka bon ti pa mu,
un ty te du cka bon ti pa mu eja mori vajz te un.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)