Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Shqipe Kastrati & Bekim Kastrati - Qunat E Tirones

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Shqipja...
Du nji çun qe s'e ka kush
Çuni jon o porsi rrush
Te jet i urte pa pretendime
Te bej be ne koken time

Flora...
Te jete i urte pa pretendime
Te bej be ne koken time

Shqipja...
Çunave nga kombinati
O 12 u rrin sahati
Nuk eshte fare pune inati
Qe ne dashni u ecen fati

Flora...
Çunat tone nga Medreseja
Shkojne e vijne porsi rrufeja
Ta zene priten te xhadeja
Nisen per gocat e reja

Bekimi...
Kam ndermend me u feju
Asnji vajz s'koka per mu

Berati...
Ne mahall s'e gjeta dot
Ne Kosove ka vajza plot

Bekimi & Berati...
Ne mahall s'e gjeta dot
Ne Kosove ka vajza plot

Berati...
Do marr gocen nga Çameria
Krejt ta merr çesht dashnia
Dasmen o ja ben shoqeria
Vlon ahengu gjurulltia

Bekimi...
Do marr gocen nga xhamlliku
Dere e madhe der filistiku
Nder gjithe shoqet seç me piku
I ben dert mik mbas miku

...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)