Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Ka Ra Dielli Ka Ra Hana

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
ka ra dielli ka ra hana
ne medis te oborrit ooo
ka ra dielli ka ra hana
ne medis te oborrit ooo
nuk eshte dielli nuk eshte hena
por vjen nusja e bukur ooo
nuk eshte dielli nuk eshte hena
por vjen nusja e dhendrrit ooo

ka ra dielli ka ra hana
ne medis te odes ooo
ka ra dielli ka ra hana
ne medis te odes ooo
co moj nuse vellon ooo
per hater te vjerres ooo
co moj nuse koken ooo
per hater te vjerrit ooo

boni te gjithe marshalla
po vjen nusja per disha
boni te gjithe marshalla
po vjen nusja per disha

hape deren krah me krah
bon moj nuse temena
ban moj nuse temena
per hater te dhonderrit ooo
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)