Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vlora Vejseli - Kurre Mos U Pafshim

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
E meriton cmimin nobel per thyerje
Cdo medale per genjeshtra
Paftyresi e marrezi
Ti je lindur per te vrare ndjenja

Kurre mos u pafshim
As ne tjetren jete
Rruget tona ndahen
Pergjithmone me te vertete
As mirdita nuk dua
Kudo qe me sheh
Ndrroje rrugen te lutem
Ose behu qe sme njeh

E meriton cdo levdate per urrejtje
Cdo medale per zhgenjim
Dyftyresi e pabesi
Ti je lindur per te vrare ndjenja

Kurre mos u pafshim
As ne tjetren jete
Rruget tona ndahen
Pergjithmone me te vertete
As mirdita nuk dua
Kudo qe me sheh
Ndrroje rrugen te lutem
Ose behu qe sme njeh
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)