Labinot Rexha - Gurbeti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kur u kthevaa ohh prej gurbeti
vashen time shkova ta takoj
me tha nena e saj, djalo i shkrete
ajo neser tjeter fis po shkon, te kujt jan krushqit oo tek po jata vashen time qe po vin me marr
qenka shoku te jetes qe e pata
per te cilin do te hyja zjarr

nusen sdu te takoj ka frik lotet me tradhtoj dhe endrroj ne perqafim
|sdo duroj shpiriti im
digju flaku shpirti im

kush e ba ne dor bajraku zemres ja helmoj gjakun me tradhtoj vasha me shokun tim
smbetyi tjeter veq rakia
veq rakia miku im

kur u ktheva oo prej gurbeti vashen time shkova ta takoj
me tha nena e saj, djalo shekrete ajo neser tjeter fis po shkon
te kujt jan krushqit oo tek pojata vashen time qe po vin me marr
qenka shoku te jetes qe e pata per te cilen do te hyja zjarr
nusen sdu te takoj ka frik lotet me tradhtoj e endrroj ne perqafim
|sdo duroj shpiriti im
digju flaku shpirti im

kush e ba ne dor bajraku zemres ja helmoj gjakun vazhdoj vasha me shokun tim
smbeti tjeter veq rakia
veq rakia miku im
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)