Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pellumb Vrinca - Mos Me Lendo

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Mos me thuaj se te dua
Kur nuk vjen me m'pa
Mos me thuaj se je imja
Tash qe jemi nda

Mos ma trazo shpirtin
M'len ne dhimbjen time
Mos ma lendo zemren
Qe qan si jetime
Tash jeten pa ty
Nuk mund ta mendoj
Para sysh me del
Kudo qe te shkoj

Un nuk jam si ti
Qe luan me ndjenja
E di se gaboj
Por prap te don zemra
Pse je kaq e bukur
Mos u ndjej krenare
Kurr s'do t'jesh e lumtur
Se ti je tradhtare

Le ta din gjith bota
Se me mu ke lujt
Zoti eshte i madh
Nje dit ke me vujt
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)