Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Shpat Deda - Lutem Per Shi

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Me ty qdo dit asht e re
e sa her m kqyr , prej qiellit hiqen ret
e n koh kur tuta nuk m'len vet
me ni fjal te kqijat i perzen
Kur dita e ngroht me diell vallzon
ti buzqeshjen perkujton
sa e ambel o kjo jet .

E kur em flet
me zanin tan te but
ti me dor
prej shpin hiqen gurt .

Kur dita e ngroht me diell vallzon
ti buzqeshjen perkujton
sa e ambel o kjo jet

Kur nata qiellin e mbulon
ti m'ban fort e ma deshmon
qe ska terr qe i till ka mbet.

Sa her jemi bashk
e lajm shiun me ra
Sa her mbjen me t pa ty vallzu
dikun larg , afrohem e LUTEM PER SHI

Kur dita e ngroht me diell vallzon
ti buzqeshjen perkujton
sa e ambel o kjo jet

Kur nata qiellin e mbulon
ti m'ban fort e ma deshmon
qe ska terr qe i till ka mbet.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)