Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nderona Beqiraj - Edhe Sonte

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nderona

je jeta ime gjdo minut
edhe pse un ty te kam humb
shpirti me dhem nga ajo dit
qdo nat zeme jam tut prit

Ref: 2X
e kerkoj frymen tande
du met pas edhe sonte
du met pas gjdo minut
jo se pranoj se te kam
humb.

Albo style

nkraht e tu aj po qedron
e kerkon lumturi hap syt
t'sheh tu kajt ishe ti nuk
di qka ki merzitet shum

tu kerku tjeter kon ai
mendon se pe don
fatkeqsisht mu pom kerkon
dita s'tec as ni minut se
afer

mu smki kap telefonin mem
thirr numrin e ri sma ki
deshprehesh thell se vet
e kerkove mlargove prei
vetes se mu nuk mbesove

pasha zotin kshtu une du met
pa se um vret mrena nshpirt
kur e di qe ju ta ka jet e till
pa kuptim tu jetu me tjetrin

gjdo mengjes vjen te dera
mpret me hek mllefin smuj
me ardh mo met mar se kaloj
koha jon let metet kujtim i bukur

mu perbe ndashnin ton as vet
sjom rehat mos ta nin sje veq
ti u shkru pa njoni tjetrin me
jetu ne te dy

Nderona

ref: 4X

e kerkoj frymen tande
du met pas edhe sonte
du met pas gjdo minut
jo se pranoj se te kam
humb.

je jeta ime gjdo minut
edhe pse un ty te kam
humb shpirti me dhemb
nga ajo dit qdo nat zemer
jam tut prit.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)