Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sefe Duraj - Qika E Dukagjinit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
HEEEEJJJ PAS SHUM VUJTJESH PLAGESH TRENA ,NE KOSOV PRAP NISI KANGA, JAN BASHKUE MOTER E VLLAZEN, NE NJE SHPI PO BAHET DARSEM ESHTE KJO HER E PAR MAS LUFTE QE NJE CIK PO BAHET NUSE VLLAI I SAJ ME LOT SI DRI ,AS NI KANG SE LE ME U NI ,HEEEJJJJJ ESHTE KJO QIK E DUKAGJINIT QE PO QAN NE BRIGJET T'DRINIT NDYSH JU QAN ZEMRA PREJ MALLIT NGRYK PO I MERR LISAT E MALIT ,PO E LAN ME LOT UNAZEN QOHU BRE VLLA SE KEMI DASEM ,PO MARTOHET MOTER E MJERA QOHU PERCILLE DER TE DERAAAAA HEEJJJJJ PO QAN QIKA E DUKAGJINIT,LOT PO I RRJEDH DRITAVE SYNIT E KA PAS NJE VLLA E SHKRETA NEPER MALE I KA SHKU JETA ,E KA PRIT ME LOT NE SY PO PREJ MALEVE KURR SESHTE KTHYE JU DO TRRINI TSHLONI ZA ,PASH NJAT PUSHK QE MAJTA NKRAH ,MOTRA IME MOS KJAJ MA PASH NJAT PUSHK QE MAJTA NKRAH MAAAAA HEJEEEUUUU KAM DASHT NUSE POIII LIRIN E ETBARDHAN JOO HEEEE
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)