Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Big Basta - Trafik

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
BIG CITY
yEAHH(3x)

Ka sene qe sbon me dit
yeah
Mbaje koken lart edhe ec drejt(bb)
Ku rruga ka shum trafik

(Lyrical SON)

Jom kon i kulturum para se me ngu RAP
Thmi i edukum me palloma n'xhep
Gjith i interesum per femna e lek
Shum i komplikum per moshen e vet
E sot thom faleminderit ZOT
per tona qe i kom edhe tona qe nuk jon
Prap faleminderit ZOT
per krejt qka kom pas dje e krejt qka kom sot
plot arsye per mu qu nmengjes
i inspirum nmes edhe pse full me stres
Kalojn ditet javet shpejt si sekonda
Jeten se kom film po thriller me episoda
metoda jeh po pershtatum secili nmenyr tvet
veq faret prej situates dhe stilin ja la mases
ska pengesa qe nalen se mo gabime nuk boj
se ka njerz qu nuk falin...

Reff...
Ka sene qe sbon me dit
Mbaje koken lart dhe ec drejt
Ku rruga ka shum trafik

(BIG BASTA)

Dit e nat qyteti ka rradh
Makinat bejne trafik dhe njerzit kan pak
Temat kryesore sfidat ,
radio gazeta dhe semafori i kuq politika
un nga ti msova shum gjona heshtja eshte NONA
interesant se si nderlikohen gjonat
menohesh tbesh mir, quhesh snupi FACT UP
ke vetem ca persona qe do ulin prap

LULET E VJESHTES NE KETONE HEDHUR
RRUGET JAN PERPJEKUR NGA NJE MORI NJERZISH
JEMI SHUM LARG NE NGA SOT NE TE ARDHMEN
PASKA SHUM RREZIKeee E DI KU DO DALI////

(X3)
NKET BOT,Ka sene qe sbon me dit
ti maje koken lart dhe ec drejt
ku rruga ka shum trafikk

Lyrical son & Big Basta, Big CITY
WHAT'S UP
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)