Artan Xhija - Harron Qe Je Nene

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Harron qe je nene e ke familjen qe te pret
Kerkon aventure e nuk degjon se kush te flet
Harrove gjithshka ti per asgje
Ku shkoi ajo jete qe e ndertuam vete
Jo jo seshte e vertete
Ref
Mos mendo per mua qe me le
Mendo per femijet qe ti ke
Ata jane te vegjel te kerkojne
E gabimet tona si kuptojne
Po te them nje gje per te fundit here
Nese sdo te shkelesh ne kete dhe
Do te jem i ashper une me ty
sdo ti le ti shohesh me me sy

Mos thuaj asgje jo muk vlejne me fjalet e tua
Do te jem me i qete dhe pse kete gje jo nuk e dua
Harrove gjithshka ti per asgje
Ku shkoi ajo jete qe e ndertuam vete
Jo jo seshte e vertete

Ref
Mos mendo per mua qe me le
Mendo per femijet qe ti ke
Ata jane te vegjel e te kerkojne
Dhe gabimet tona si kuptojne
Po te them nje gje per te fundit here
Nese sdo te shkelesh ne kete dhe
Do te jem i ashper une me ty
Sdo te le ti shohesh me me sy
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)