Më mbaj mend (për 1 muaj)

Safet Rizaj - Katile

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
e humbe ate chance
mu kan me mu
se katile ti moj vajze
paske qillu

ti me ke tradhtu
zemren ma ke pervlu
e tash ti je ba pishman
perseri mu me kerkon

refren
nuk te du nuk te du
oj katile sje per mu
zemren time ma ke vra
sa katile kokshe kan
...pse nuk shkon e lem rahat
shko sa ma larg e mos me ri ngat
se ste du se ste du, oj katile sje per mu
se ste du se ste du, se ti mu me ke tradhtu

muzik

a spi sheh lot e mi
a sma nin zemren tu kajt
pse u ktheve perseri
kurse sdu met majt

ma mire shko e mos u kthe
se per sgjalli mshtine ndhe
une jam lodhe e skam fuqi
ket ma bene vetem ti

refren

a jam me ty a jam pa ty
per mua dallim ma ska
kurse ti me tradhtove
pa tardh aspak-gjyna

ma mire dheu net mbulon
sa me ty ma bashke mu kan
se pa zemer ti je kan
zdu met pa ma pergjithmon

refren
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)