Më mbaj mend (për 1 muaj)

Master D - Kuq E Zi

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
ni dit erdh dosti jem mem vizitu mrenda
tha mos u dorzo gjak shqiptari ke ne vena
thash mos ta nin se ala nuk jam rrzuu
edhe pse kta ktu mrena po dojn mem detyru

jam pas ardhsi skenderbeut kshtu qe le ta din krejt
na e qojm fjalen nvend edhe besen e majm njejt
jemi burat e fjales edhe burrat me trrimni
jo si kta qe ne luft po qe qojn pushk ngra e fmij

kem flamurin kuq e zi shqipe me 2 krena
gjaku jem osht kuq e zi qe po rrjedh neper vena
une shoh kuq e zi. e veproj kuq e zi
per kto troje tshqiptaris un luftoj kuq e zi

se shqiptari durron shum po jo me prek nflamur
ala kush nuk ka mujt qe ket komb me mbajt ndur
jemi tfort e tbashkum 1 fis e ni gjak
kta mundohen me na nda ama kta per ne jan pak.
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Besa e shqiptarit betohet nflamur
besen qe kem dhon nuk e thejna kur
kuq e zi o trima po thret ilirida
sa shum kam luftu e ket dit e prita
--------------------------------------------------------
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)