Më mbaj mend (për 1 muaj)

Skifter Etemi - Dole Nuse Bije Ti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dola motër në avlli
E pash nënën me lot në sy
Vllahun, babën, qajnë për ty

Dole nuse moj bije ti
Nuse e bukur si peri
Nuse ë bukur shtat selvi
Si tja bej nëna pa ty

Mos qaj nënë ti mos qaj
Mora djalin nënë me sevda
Mos qaj nënë mos qaj ti
Së un prap do vi
Vet ë zgjodha djalin tim
Pacim fat e trashegim
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)