Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ludmilla Baballeku - Ne Emer Te Jetes

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dimrin e ngrire se do
kjo bote as neper ter gjithesine
zgjohu si kure sot kam ftoht
diku u pergjak ler lirine
Nrihen mes mijra zemra nje ze
prangat kjo bote nuk i do
digjet si yll njeriu per kete
zemres i thote flakero

I duam femijet zoqte tane
i duam se endrat tona kane
ndaj jeten nga yjet
jo mos e trazo
Per fjalen e zjarrit ne c'do vater
per ajrin dhe bukun e perbashket
o bote ne emer te jetes lufto
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)