Më mbaj mend (për 1 muaj)

Omey - Me Ty

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ido :
`naj her kemi thon // qe neve kush sna ndan
`najher kemi thon // qe paska drit edhe han
`po kur se kemi lon // njoni tjetrin me 1 an
`kur semi kan tndam // kejt bashk i bom

`jemi kon qe kejt njerzt // na kan mor lakmi
`u kon dita ma e mir // kur tdashurova ty
`kur tputha ty nsy // ndjeva diqka per ty
`ethash un me vetin // aka si na 2

`me ty jom i gzushem // shum sinqert jam me vetin
`me ty kaloj kejt // edhe pushimet e detit
`pa ty kurgjo nuk preki // kur stkom ty ngat veti
`kejt i boj me tyy // avec pa ty sjom i njejti

`tdu se qysh tkom thon // ska kush qe na ndan
`dashnija si e jonaa // smunet kush qe e bon
`e lom me 1 an ato // kujtimet e kqijaa
`linda ni dashnii // qe kur sprishet lumturia

omeY :
`qysh menoj o ka bohet // kom kriju jeten tem
`me kejt pun tmir // per kurgjo keq sum bje men
`faleminderit zott // qe ke nda diqka per mu
`qe smuj me ta kthy // as me qka me ta pagu

`sdi sa mkan kuptuu // sdi sa keq menojn per mu
`sdi sa njerz mu kan gju // tkqija mu me mpru
`sjom derzu as 1 her // perballoj gjdo merzi
`vec kur o puna per ty // lindi prap si pin fmi

`ndjenja jeme njet // pershkrun jeten tane
`jeta jote osht // pas`qyr e ksaj fjale
`qe tdu me gjith zemer // qe gjithqka boj per ty
`pa ty sisha kon qetu // qeto qe du me e mri

`mjep motiv njet // per gjdo sen me jetu
`athu a munesh...... // edhe ti pa mu
`na 2 jem kriju // njoni tjetrin mos me haru
`edhe larg mu kon // zemrat kan mu afruu
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)