Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Fehmi Kastrati

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Thrret Kushtrimi i luftes
Burra a jeni gati
Moti koh kam pritun o
Thot Fehmi Kastrati

Moti koh ksaj pushke
Grykem ja kam fshi
Shtat pal male zani hej
Kur shkrep me ju ndi

Ndizet pushka ime
Plumbat flak per flak
Zhduke pergjithmon o
Ket ma t'keqen far x2

Ref...
O Kosova plot male
Malet plot shqiponja
Diell e kem barot token
Kah esht e jona

Drenica plot trima hej
Trima t'gjithni gati
Si rrufe çan qiellin o
Trim Fehmi Kastrati

Rrezet e Lladrocit
Sot ran ne deshmor
Lulet vet u mblodhen o
E ju bon kunor

Kan lokja burrnesh
Lotin nuk e nxjerr
Po ju desht Kosoves o
Kam edhe djem tjer

Trima si Fehmiu
Shum Kosova ka
Pushka s'do rri varun
Gjer ma t'fundin shka x2

Ref...
O Kosova plot male
Malet plot shqiponja
Diell e kem barot token
Kah esht e jona

Drenica plot trima hej
Trima t'gjithni gati
Si rrufe çan qiellin o
Trim Fehmi Kastrati

...

Ref...
O Kosova plot male
Malet plot shqiponja
Diell e kem barot token
Kah esht e jona

Drenica plot trima hej
Trima t'gjithni gati
Si rrufe çan qiellin o
Trim Fehmi Kastrati
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)