Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vida Kunora & Arben Delaj - Dola N'bjeshk

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
dola n'bjeshke oh stanin punova, oh me uje bore more u freskova (x2)
me uje bore oh ho u freskova, oh zanin zojgjve o more ja nigjova (x2)
cpo i bjen oh fyllit qobani, oh kur syzeza oh more del oh prej banit (x2)
kur syzeza oh ho del prej banit, oh fillojn kengen oh moj zojgjt e malit (x2)
mal en male oh po qeta en qeta, oh po i thote zemra oh more fjalt e veta (x2)
po i thote zemra oh ho fjalt e veta, oh ne bjeshk lulezon oh e bukur jeta (x2)
...
ti moj molla rumullake (x2) hajde sonte te rrim mas darke (x2)
un po vije po s'po me len nana(x2) mi ka vra gishtat gjilpana (x2)
ja moj shega burrazake (x2)hajde sonte te rrim mas darke (x2)
un po vije po s'po me len baba (x2) neser mrama po te pret dada (x2)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)