Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dritan Muhadri - Falma

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
I heshtur une jam
Edhe pse s'te kam
Rrugeve te qytetit
Po kalon ti moj xhan,
Asgje s'esht e pamundur
Sikur te te thoja nje fjale
Nuk e di c'do te ndodhte
Zemra do rrihte ngadal...!
REFRENI
Falma ti jeten
Falma ti zemren
Me lejo po t'them te verteten
Te lutem me kupto
Nje minute me lejo
Te te them te dashuroj....!

Dashuri e pa shpres
Ne ket bote te mjere
Jetoj krejt i vetem
Ne heshtje si cdo here,
Asgje s'esht e pamundur
Sikur te te thoja nje fjale
Nuk e di c'do te ndodhte
Zemra do rrihte ngadal,
REFRENI
Falma ti jeten
Falma ti zemren
Me lejo po t'them te verteten
Te lutem me kupto
Nje minute me lejo
Te te them te dashuroj....!
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)