Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nazmie Hoxha - Kur Këndoje Ti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Midis nesh si flladi
Erdhe ti Tefte
Dhe neper rruge me balte
Celi çeli bari i ri

Larte mbi qerre
Nji pjano e vogel ish me ty
Dhe pas te vinin hallet
Endrrat dhe kenga e vendit tim

La parmenden bujku
Tej tek brazda
Dhe une lodrat lashe
Prej zerit tend u shtanga

Kenga jote
Djersen fshin nga balli
Kur kedoje ti
Pushonin zogjt e malit

Ref...
Kur kendoje ligjeroje
Sa njemije bilbila
Rritej mali mbushej fusha
Plot me trendafila

Prandaj ajo e dashuronte
Jeten dhe lirine
Zemra jone ndizej flake
Oh ne kenge per ty

Kishte trima vatra jote e ngrohte
Ju lehtesoje plag
Me zerin tend te embel
Moterzo

Disku i zerit tend
U rrit e lulezoi
Me zjarr kta djem e vajza
Per jeten e re te gjithe kendojne

Kenga jote keso kenge e mall e
Rriti breza tinguj edhe lot
Kenga jote keso kenge e mall e
Rriti breza askund nuk pushoj

Ref...x2
Kur kendoje ligjeroje
Sa njemije bilbila
Rritej mali mbushej fusha
Plot me trendafila

Prandaj ajo e dashuronte
Jeten dhe lirine
Zemra jone ndizej flake
Oh ne kenge per ty
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)