Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valbona Spahiu - Pikon Loti Pikon

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Me ke puthur te dua m'ke thane
Njiqin plage zemer m'i ke dhane
Te kerkova ne adrese te vjeter
Aty gjeta veç nji emer tjeter

Te kerkova ne adrese te vjeter
Aty gjeta veç nji emer tjeter

Ref...
Po pikon loti pikon
Ku je ti ku je ti koha kalon
Ku je ti ku je ti rruga me duket e shkrete
Ku je ti ku je ti se pa ty s'ka jete

O ku je ti o ku je ti

Me ke puthur te dua m'ke thane
Njiqin plage zemer m'i ke dhane
Te kerkova ne adrese te vjeter
Aty gjeta veç nji emer tjeter

Te kerkova ne adrese te vjeter
Aty gjeta veç nji emer tjeter

Ref...
Po pikon loti pikon
Ku je ti ku je ti koha kalon
Ku je ti ku je ti rruga me duket e shkrete
Ku je ti ku je ti se pa ty s'ka jete

O ku je ti o ku je ti

...

Ref...x2
Po pikon loti pikon
Ku je ti ku je ti koha kalon
Ku je ti ku je ti rruga me duket e shkrete
Ku je ti ku je ti se pa ty s'ka jete

O ku je ti o ku je ti
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)