Më mbaj mend (për 1 muaj)

Augustin Ukaj - Hoxhe Zogu

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
heeej o t'shtunen naten,
o shtunen naten heret ooo n'6 sahati
Oo n'at terr t'burgit o po t'thrret o xhanari
Ou cohu o Hoxh Zogu ou djal me u ba gati..eee
Eu cohu Hoxh Zogu Ooo djal po t'thrret Cani..iee
Ouu Hoxh Zogu oo ron n kam ish cue ee
Eu zot po qka ka mor Cana me mu ee
E pasha zotin Ooo un vet pe di ee
Oo e ka menen mor ore ku mem gri ee

Eee te mir metsh o ju shokt e mi ee
O per dynje sdo t'mshifni me sy ee
Jaau e lash sahatin o vjerr o n baski ee
O po pe qojn hoxhen o ne Qarshi ee
Ai shahadetit oo ja paska nis ee
O Xhelosh Rama koka dal tu ju pri ee
Hoxho skena me u merzit ee
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)