Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vedat Ademi & Aleksandër Gjoka - Dite Dimri

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Në jetën time
Ka qënë një çast
Kur unë për ty pata nevoj'
Jo për të tuat xheste, fjal'
Por ti pran' meje t'më qëndroje.

(refren)
E kundërta ndodhi ti ike larg
Ato dit' dimri të jetës sime
Gjithmon' gëzimet i ndanim bashk'
Përse më ike, më braktise?

(përsëritet 2 herë)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)