Më mbaj mend (për 1 muaj)

Big Basta - Fame

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
042 zone bitches
Hera e fundit qe boj muzike komerciale
Hip-hop for real, huh

[Big Basta]
Dikur degjohej dubstep e dikur tallava
i miksonim te dyja pa asnje rezultat.
Te duhen tre pike me fitu, por faull
me ato beate me mu mos u tall.
E kom nis vete ne ket loje showbiz
nuk e di sa here kane mendu me bo prite,
por un e kom ate qe quhet shume avantazh
jom i diplomum ndersa ti po ngel stazh.
Videot me te mira, tekste miliona
deri edhe ne france atje po nigjohet nona,
bashkpunime full sa m'kane dale ne maje te hundes.
S'kam nevoje te shkoj ne lazarat me xhiru
vec nje telefon edhe me vijn mrapa diellit
edhe po tme denojn mu me nxjerrin nga ferri
Mos e ul koken por mshif nsy
kjo muzike made in 042 zone

[Angelo]
Kjo muzike eshte ajo qe kam
cfare me ben mua ky qe jam.
Une e bej per pasion te sakte,
ti e ke vec per fame. (2X)

[Big Basta]
E ca fitove, pasionin e hodhe n'plehra
po bon kompromis me te tjeret.
Populli duhet qe nga pas te t'ndjeke
kur i shkon ti më muzika nuk vlen.
Kemi nigju plot komercialitet
aq edhe sa dhe 1 me shume me bon me vjell.
Rri ul n'ven e mos u hiq gangster,
sot edhe nje femij mund te marri jete.
Ku iken ato kohe qe nuk kishim as lme 'shendet'
edhe nje i huaj ne koncert po mer me pak euro se ti
mendoje ti ke vlere?!
Absurditet shpine e ke si germadhe
i flliq nga natyra i thu vetes i madh.
Respekt per ata qe sjellin nota mesazh
se ne te ardhmen ti nuk do kesh vend as ne dokumentar
Yeah

[Angelo]
Kjo muzike eshte ajo qe kam
cfare me ben mua ky qe jam.
Une e bej per pasion te sakte,
ti e ke vec per fame. (3X)

Cfare me ben mua ky qe jam
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)