Më mbaj mend (për 1 muaj)

Linda Hakaj - Flladi I Ëmbel

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Flladi i ëmbël sonte m'ledhaton
mendja ime prore te ti m'shkon
ku janë sytë që moti sti kam parë
lulja ime je venit je tha

Ref.
Tash është vonë
për fatin tonë
lamtumirë o zemër përgjithmonë
kam besu, smundesh pa mu
jam mashtrru e ti m'ke harru

Pika loti rrjedhin sikur shi
ditët ikin treten në vetmi
Dhembja ime kur më nuk pushon
e lëndove zemrën që të do

Ref. 2X
Tash eshte vone
per fatin tone
lamtumire o zemer pergjithmone
kam besu, smundesh pa mu
jam mashtrru e ti m'ke harru
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)