Më mbaj mend (për 1 muaj)

Grupi Yell - Se Bota Flet

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
hei njerez degjoni, degjoni
hei o njerez mbesoni, besoni
ej o njerez a mdegjoni, a mdegjoni
ej o njerez a mbesoni, besoni
tek zoti besoni tek engjejt ne qiell
nga endrrat me zgjoni jetoj ne nje ferr
nje tjeter un dua jo ate qe thoni ju
se kuptoni kuptonii..

se flet e flet spushon kjo bote
nen dhimbjen e plakur jetojm un e ti
kta njerez skuptojn vet zoti e di
se motra ime je ti (2x)

hei o engjell
kete bot pse e duroj
hei.. nje tjeter
e din qe dashuroj
por zemra o njerez o madhe esht vertete
eshte fjala e saj qe tani po ju vret
dashuri ka per nene,per bab e vella
dhe per motren vend ka

se flet e flet spushon kjo bote
nen dhimbjen e plakur jetojm un e ti
kta njerez skuptojn vec zoti e di
se motra ime je ti... 2x
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)