Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ali Krasniqi, Muhamet Bashota & Halil Bytyqi - Kobura E Ramadanit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Pret Sulltani haber prej telit
Maxhar Pashen e Prizrenit
shpejt haberi i shkoj Sulltanit
prej kobures Ramadanit hej t'Ramadanit

S' do t'ja lshojm na krajlve trojet
na mallkojn fmija dhe vorret
zakon t'part na kan lan
bes t'pa besit mos me i nxan

Kullat tona la me gjak
nai ka kall martina flak
oj Kosov lulkuqe rrall
nji dit prush e nji dit flak

oj Kosov me shum derte
vaj per pushk e kryp per vehte
djemt e tu s'din çka asht tuta
qysh pret shpata qysh vret pushka.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)