Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orjola Xhemollari - Ne Harrese

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Skisha menduar
nje enderr te harruar
tma zgjoje ti

nje gje them me shpirt
e tretur ne erresir
me ktheve ne drit

malli me merr
pafund
per syt e tu

diten qe tpash
sa shum
o shum e du

ref 2 x
i vetem do mbetesh gjithmon
fatin tend nga dora e leshon
nuk ben me loj te dyfisht
dhe ne po ikim ti mbete i trisht

bere tpendohem
tani
do fshij dashurin

e pikturova
do e marr
ta djeg me vetmin

veten tregove
sa mir
nuk bera gabim

te isha me ty
ti me tjetren
te beje flirtim

ref 2x
i vetem do mbetesh gjithmon
fatin tend nga dora e leshon
nuk ben me loj te dyfisht
dhe ne po ikim ti mbete i trisht

ref 2x
i vetem do mbetesh gjithmon
fatin tend nga dora e leshon
nuk ben me loj te dyfisht
dhe ne po ikim ti mbete i trisht

dhe ne po ikim ti mbete i triiisht.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)